انواع سنسورهای تشخیص نفوذ کدامند؟

۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۳۲۸

سنسورهای تشخیص حرکت یکی از متداول ترین و مناسب ترین سنسورهای هشدار می باشند، اما اغلب باعث ایجاد مشکلاتی نیز هستند. سنسورهای بسیاری با توجه به عملکردشان موجود می باشند، آشنایی با سنسورهای متفاوت اثر عملکردشان را قابل اهمیت می کند. در این متن تکنولوژی ۵ سنسور بررسی می شود که شامل سنسورهای پی آی آر، مالتی تک، فتو الکتریک، لیزر و تومو گرافیک می باشند. فاکتورهای مهمی که در تشخیص منطقه مؤثرند: نوع آشکار ساز (دیتکتور)، خطای رابط و اثرات محیطی هستند. مناطقی که در آنها تشخیص حرکت باید بررسی شود شامل دفتر کار، انبار، فضای بیرونی ساختمان و محیط های مسکونی است.

بررسی انواع سنسورهای قابل اتصال به دوربین

سنسور پی آی آر

سنسورهای مادون قرمز، این مدل از سنسورها رایج ترند، مانیتور کردن در سطحی از انرژی اشعه مادون قرمز در مناطق بومی تغییر می یابد. این سنسور حتی به تغییر بازتاب نور حساس است در این حالت حرکت جسم از طریق تشخیص منطقه مشخص می شود.

سنسورهای تشخیص نفوذ

سنسور مالتی تک

(دوپلر، میکروویو) در بسیاری از موارد سنسورها با یک روش تشخیص بیشتر دچار خطا می شوند، برای مقابله با این مشکل، بسیاری از سنسورها چندین آشکارساز (دیتکتور) را به کار می گیرند که شامل ماکروویو یا سنسورهای دوپلر می شوند که باید حرکت را برای راه انداختن زنگ هشدار سامانه شناسایی کند. سنسورهای ماکروویو و یا دوپلر انرژی بازتابش یا امواج صوتی را برای راه اندازی استفاده می کنند و هشدار نادرست را ایجاد می کنند. اما اگر با سنسور پی آی آر جفت شوند یا حتی با سنسورهای پی ایی، عمل تشخیص بهبود می یابد.

سنسورهای تشخیص نفوذ-1

سنسور فتوالکتریک

به سنسور مادون قرمز فعال نیز معروف است. سنسور پی ایی با سنسورهای پی آی آر متفاوت است و در حقیقت در سنسور پی ایی هنگامیکه اشعه ساطع شده قطع می شود هشدار ایجاد می شود. سنسور پی ایی برای دریافت و بازتاب اشعه نیاز به امیتر جداگانه دارد و مانیتور کردن در هنگام دریافت انرژی نورانی زیاد، تغییر می کند.

سنسورهای تشخیص نفوذ-3

سنسور لیزر

اساساً این مدل سنسور یک تکنولوژی قدرتمند از سنسورهای فوتوالکتریک هستند. سنسورهای مادون قرمز عرضه دقیقی از انرژی را هم از نظر عرض و هم از نظر فاصله منتشر و مانیتور می کنند. این نمونه از سنسورها به صورت دقیق برای تشخیص ناحیه تنظیم می شوند.

سنسورهای تشخیص نفوذ-4

سنسور توموگرافیک

این مدل از سنسور تابش را در یک فضای بزرگ برای مانیتور کردن حرکت، پخش می کند. این سنسورها فواید بسیاری برای تشخیص دارند که از طریق اجسام ثابت مانند دیوار، درب و یا پنجره انجام می شود.

تشخیص منطقه تحت پوشش سنسور

بهترین آشکار ساز (دیتکتور) وابسته به یکسری از عوامل است. شکل و فاصله تشخیص ناحیه بین سنسورها متفاوت است.

یکپارچگی در ضبط تصویر دوربین مداربسته و سنسور

در بعضی موارد سنسورهای تشخیص حرکت برای سامانه نظارت تصویری مناسبند. این سنسورها که به ورودی دوربین متصل می شوند دوربین را برای ضبط کردن نسبت به حالتی که فقط از سنسور تشخیص حرکت استفاده شود حساس تر می کنند مخصوصاً در مکان های بسیار تاریک در حقیقت بعضی از دوربین ها توسط آشکار سازهای یکپارچه حرکت ، در محفظه دوربین مجهز می شوند. بنابراین وقتی ال ای دی های یکپارچه شده و یا منبع روشنایی داخلی با حرکت فعال شوند در این حالت سنسورهای تصویر ممکن است حرکت را از دست بدهند برای یکپارچگی، سنسورهای تشخیص حرکت می توانند توسعه یابند. وقتی یک سنسور راه اندازی شد، نزدیک ترین دوربین پی تی زد برای محل مورد نظر به کار می افتد، چنین یکپارچگی ای قابل توجه است و در وی ام اس و یا مانیتور کردن سرور اتفاق می افتد.

دیدگاه ها

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید.
whatsapp call واتساپ اینستاگرام ایران داهوا اینستاگرام تلگرام ایران داهوا تلگرام لیست قیمت فروشگاه اینترنتی