تاریخچه برند داهوا

۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۳۸۱۰

برند داهوا، با نام رسمی شرکت داهوا تکنولوژی، شرکتی است که در زمینه ی تولید محصولات و خدمات دوربین های امنیتی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 2015 بر اساس اعلام  IHS (Industry Information Service)، حائز رتبه ی دوم در سطح جهان در داشتن بیشترین سهم از بازار دوربین های مدار بسته شد. دوربین های امنیتی داهوا امروزه تقریباً در هر جای جهان پیدا می‌شوند و این نشان از موفقیت این برند در رشد و گسترش صنعت خود تنها در طی دو دهه بوده است. حقیقتی که نشان دهنده‌ی این موضوع است که دوربین های داهوا کیفیتی درخور را ارائه می‌دهند. در ادامه، تاریخچه ی این شرکت بررسی خواهد شد.

معرفی شرکت داهوا

تجهیزات امنیتی شرکت داهوا

بررسی تاریخچه‌ی برند داهوا

این شرکت سهامی عام که شرکتی دولتی محسوب می‌شود، در سال 2001 در هانگژوی چین تأسیس شد. مؤسس این شرکت، Fu Liquan  است که مدیریت این شرکت را تا به امروز نیز بر عهده داشته است (جالب آنکه مدرک لی کوآن کارشناسی هنر و علم بوده است). این شرکت با مدیریت لی کوآن توانست در طی دو دهه به یکی از بزرگ‌ترین شرکت های چینی بدل شود. این شرکت در همان سال 2001 و از همان ابتدا زمینه ی کاری خود را مشخص کرده و وارد زمینه ی دوربین های امنیتی شد.
یکی از خصیصه های شرکت های موفق، توجه به نوآوری است؛ چرا که نوآوری های کارآمد مانند سکوی جهشی هستند که شرکت را به پیش خواهند راند و شرکت داهوا از این بخش غافل نبوده و از همان ابتدا به آن توجه داشته است. یک سال پس از تأسیس شرکت، یعنی سال 2002، برند داهوا تبدیل به اولین شرکتی شد که دستگاه ذخیره ساز تصویری دیجیتال هشت کاناله را تولید و ارائه کرد. این روال برای سال های بعد نیز ادامه داشته و  داهوا همچنان سرمایه‌ی قابل توجهی را در بخش تحقیق و توسعه‌ی خود هزینه کرده تا روال تولید فناوری ها و نوآوری های جدید شرکت همچنان ادامه داشته باشد. این یکی از ویژگی هایی است که داهوا را تبدیل به برندی جهانی کرده است.
 

شرکت داهوا پیشرو در پلیس الکترونیک

شرکت داهوا درسال 2003 یعنی فقط تنها دو سال پس از تاسیس، شروع به گسترش تجارت خود به فراسوی مرزهای چین نمود. هرچند ممکن است صادرات موضوعی غیر عادی و بسیار عجیب به نظر نرسد، اما به هر حال دستیابی به این موفقیت تنها در دو سال، مشخصاً ثابت می‌کند که این شرکت با برنامه شروع کرده و با مدیریتی کارآمد، توانسته است در مسیری درست پیش رود. اگر نقش برنامه های این شرکت نبود، مطمئناً جزو چند شرکت برتر دنیا در زمینه‌ی دوربین های امنیتی نمی‌شد.
شرکت داهوا در سال 2007، دوربین  EIATGT (Embedded Intelligent All-in-one Toll Gate  Traffic)  را به بازار عرضه می کند که در چین به عنوان استاندارد رسمی برای پلیس الکترونیک، پذیرفته می شود.
در 20 ام می سال 2008، برند داهوا سهام خود را در بورس اوراق بهادار شنژن چین به فروش می‌گذارد. این عمل که با نام IPO یا عرضه ی اولیه ی عمومی شناخته می شود، فرایندی است که در آن یک شرکت خصوصی سهام خود را در بورس اوراق بهادار فهرست می کند و آنها را برای خرید در دسترس عموم قرار می دهد. بسیاری از مردم IPO  ها را فرصت های بزرگی برای کسب درآمد می دانند.
فرایند رشد این شرکت در سال 2010 نیز با استفاده از فناوری CMOS ( فــناوری اکـسید فــلز نیمه هادی مکـمل ) و انتشار ماژول دوربین های HD با نسبت زوم بالا، ادامه پیدا می کند. همچنین در همین سال این شرکت اولین ایستگاه ملی تحقیقاتی پسا دکتری را در صنعت امنیتی چین تأسیس می کند.
شرکت خدمات امنیتی CMS نیز در همین سال توسط برند داهوا تأسیس می شود .  CMS، سیستم مدیریت محتوا، یا Content Management System یک نرم افزار کامپیوتری است که برای مدیریت کلی داده ها و پردازش آن ها، از یک واسط مرکزی استفاده می کند.
شرکت داهوا، در سال 2012 اقدام به راه اندازی فناوری HDCVI  داخلی خود می نماید که توسط اتحادیه‌ی HDcctv پذیرفته شده و تبدیل به اولین استاندارد بین المللی در صنایع داخلی می شود.  (  HDCVI  واسط بصری کامپوزیت با شفافیت بالا؛ استانداردی است که بر اساس آن دوربین های امنیتی و مدار بسته سنجش می شوند. این فناوری جدید برای در دسترس نهادن کیفیت HD در دوربین های آنالوگ مورد استفاده قرار می گیرد  ).
داهوا در سال 2017 توانست جزء سه شرکت برتر در لیست 50 شرکتی شود که توسط مجله‌ی بین المللی A&S مورد بررسی قرار گرفته بودند.

نمایندگی داهوا در ایران

شرکت ایران داهوا به عنوان نمایندگی داهوا در ایران به مدت ۱۰ سال تحت گارانتی ایران داهوا فعالیت داشته و  فروش دوربینهای تحت شبکه و دوربینهای پلاک خوان و دوربین های حرارتی را دستور کار خود قرار داده است. در کشور های مختلف شرایط متفاوتی را برای نمایندگان خود متصور شده و نمایندگی داهوا در هر کشور سیاست های فروش و گارانتی متفاوتی را اجرا می کند. جهت اطلاع از کشور های دارای نمایندگی داهوا و اطلاعات آنها به وبسایت داهوا قسمت اطلاعات تماس مراجعه نمایید.

تحقیق و توسعه داهوا

این شرکت با داشتن چندین جایزه کشوری و بین المللی یکی از فعال ترین شرکت ها در پیشرفت تکنولوژی های وابسته به سیستم های مداربسته است. گفته می‌شود این شرکت در سال 2014، حدود 10% از سود خود را صرفاً در بخش تحقیقات خود (که شامل چهار موسسه می‌شوند) هزینه کرده است. در بخش تحقیقات این شرکت بیش از ۶۰۰۰ مهندس و کارشناس فنی مشغول به کار هستند. البته همیشه این سرمایه گذاری نتیجه داده و تا پایان سال 2016، حدود ۸۰۰ اختراع به نام این شرکت ثبت شده است.

کاتالوگ داهوا

شرکت داهوا اقدام به تقسیم بندی محصولات در قالب کاتالوگ داهوا نموده است به طوری که هر دسته محصول در کاتالوگ خاصی و در جهت تامین امنیت خاصی از تجارت و اقتصاد می باشد.

محصولات داهوا

در حال حاضر داهوا طیف گسترده ای از محصولات را متناسب با نیازهای مشتری برای سطوح مختلف امنیتی و مقیاس های پروژه تولید می کند. داهوا برای محصولات خود کاتالوگ های و لیست قیمت های بروز تهیه و از طریق نمایندگی های داهوا اطلاع رسانی می کند.

سهم داهوا از بازار

سهم دقیق بازار این شرکت در تجهیزات مداربسته مشخص نیست اما درآمد شرکت دآهوا در سال ۲۰۱۳ از محل فروش تجهیزات مداربسته مبلغی بالغ بر ۸۸۲ میلیون دلار بود. این شرکت دارای ۴۴۲ نمایندگی فعال فروش در سراسر جهان است.

سطح قیمت محصولات داهوا

قیمت دوربین داهوا نسبت به سایر تولید کنندگان محصولات نظارت تصویری به مراتب بهتر است و دلیل اصلی فروش گسترده محصولات شرکت داهوآ قیمت مناسب این محصولات نسبت به دیگر برندهای معتبر موجود در بازار در مقایسه با کیفیت محصولات است. قیمت این محصولات در سطحی است که امکان رقابت داهوآ با برندهای متفرقه بازار را نیز به آسانی فراهم می کند . داهوا در تمامی سطوح ارزان, حرفه ای و صنعتی به تولید محصول با کیفیت های متفاوت و قیمت های مختلف می پردازد. در جمع بندی می توان گفت سیستم های دوربین مداربسته داهوا در ایران طرفداران زیادی دارد. از مزایای مهم محصولات داهوا می توان به قیمت مناسب , طول عمر قابل قبول و قابلیت های گسترده نرم افزاری اشاره کرد.

مسئولیت اجتماعی و حمایت داهوا از جامعه

شرکت داهوا همواره تلاش نموده با ارائه کمکهای بشر دوستانه در راستای مسئولیت اجتماعی خود نسبت به جامعه اقدام نماید و بتواند نقش خود را در این زمینه ایفا نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله حمایت های بشر دوستانه شرکت داهوا را مطالعه نمایید.

نمایندگی داهوا در خارج از چین

غیر ممکن است شما در زمینه سیستم های حفاظتی و امنیتی کسی را بیابید که نام داهوا را نشنیده باشد. داهوا دارای نمایندگی های فروش مختلفی در سراسر جهان است که در کل از 22 نماینده اصلی و تعداد نماینده فروش تشکیل شده اند. نمایندگی اصلی و مرکزی داهوا در چین شهر گوانژو واقع شده و نمایندگی داهوا جهت پخش و فروش محصولات در رده نمایندگی اصلی در 22 کشور تقسیم شده و عبارتند از :

نمایندگی داهوا در آمریکا (Dahua Technology USA Inc)

نمایندگی تکنولوژی داهوا در مکزیک ( Dahua Technology Mexico S.A. de C.V)

نمایندگی داهوا در برزیل (Dahua Technology Brazil Comercio)

نماینده داهوا در شیلی( DH Chile SpA), نماینده داهوا در کلمبیا Dahua Technology Colombia S.A.S

نماینده داهوا در  پرو Dahua Technology Perú S.A.C

نمایندگی داهوا در  پاناما Dahua Technology Panama S.A

نمایندگی داهوا در انگلستان Dahua UK, ایسلند , هلند Dahua Europe BV

نمایندگی داهوا در لهستان Dahua Poland (CEE & Nordic Region)

نمایندگی داهوا درایتالیا  DAHUA ITALY S.R.L

نمایندگی داهوا در مجارستان  Dahua Technology Hungary LTD

نماینده داهوا در آلمان Dahua Technology GmbH

نماینده داهوا در کشور اسپانیا ( مادرید)  Dahua IBERIA S.L

نماینده اصلی داهوا در روسیه Dahua Technology Rus LLC

نماینده داهوا صربستان Dahua Technology Serbia

نمایندگی داهوا در سنگاپور  Dahua Technology Singapore Pte.Ltd

نماینده داهوا مالزی  DAHUA SECURITY MALAYSIA SDN. BHD

نمایندگی های داهوا در استرالیا Dahua Technology Australia Pty. Ltd

نمایندگی آفریقا و مصر  Dahua Africa

نمایندگی داهوا در آفریقای جنوبی  Dahua Technology South Africa (PTY) Ltd

نمایندگی داهوا خاورمیانه  Dahua Technology Middle East FZE در امارات متحده

دیدگاه ها

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید.
whatsapp call واتساپ اینستاگرام ایران داهوا اینستاگرام تلگرام ایران داهوا تلگرام لیست قیمت فروشگاه اینترنتی