تکنولوژی Full-color چیست

۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ۱۴۳۷

تکنولوژی Full-color چیست

امروزه دوربین‌هایی با تکنولوژی دید در شب رنگی مانند استارلایت، دارک فایتر، کالر ویو، فول کالر و … پا به عرصه ظهور گذاشته‌اند که ایده همه آنها داشتن تصویری رنگی در حالت نور کم می‌باشد.
تکنولوژی فول کالر که در زبان انگلیسی به آن Full-color گفته می شود. تکنولوژی فول کالر را می‌توان در ادامه بهبود دید در شب دوربین‌های مدار بسته دانست.  در دید در شب معمولی با استفاده از سنسورهای تصویر و نور مادون قرمز سعی به گرفتن تصویر بهتر شده است. اما در دوربینهای فول کالر، به جای مادون قرمز که قابل دیده شدن نیست از نور عادی زرد رنگ جهت روشن نمودن محیط استفاده شده است. دوربین های فول کالر مجهز به LED وارم لایت (نور گرم) هستند تا محیط را به طور کامل روشن نمایند.
به زبان ساده‌تر یعنی دوربین‌های مداربسته استار لایت قادر هستند در محیط‌های کم نور، تصاویر را به وضوح نشان دهند. اما دوربین مداربسته وارم لایت در محیط فوق تاریک تصاویر واضح و رنگی ضبط می‌کند.
در نتیجه می‌‎توان گفت از دوربین‌های مداربسته استارلایت در محیط‌های کم نور استفاده می‌شود. اما از دوربین مداربسته وارم لایت در محیط‌هایی که هیچ نوری ندارد استفاده می‌شود همچنین قابل ذکر است که طول عمر دوربین مداربسته وارم لایت از دوربین مداربسته استارلایت کمتر است.