تکنولوژی WizSense چیست و چه تاثیری بر امنیت محیط دارد

۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۲۰۱۷

معرفی تکنولوژی  WizSense و کاربردهای آن در محصولات امنیتی داهوا

قبل از بحث و بررسی تکنوژی WizSense نیاز است که در مورد هوش مصنوعی و ضرورت استفاده از آن در دوربینهای نظارتی و امنیتی صحبت نماییم.

چرا پردازش هوش مصنوعی در دوربین مداربسته مهم است ؟

تا قبل از استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی جهت شناسایی افراد و ترددهای غیر مجاز، از اپراتورهای دوریبن مداربسته استفاده می گردید. اپراتورها یا همان نیروی نظارتی دوربین مداربسته که موظف به بررسی تمامی دوربینها  به صورت نظارت 24 ساعته حتی در طول 7 روز هفته ، جهت شناسایی افراد غیر مجاز و ترددهای مشکوک در اماکن پرتردد مانند فرودگاه ها و فروشگاه ها هستند ، تا در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهند.
از آنجایی که عامل انسانی علاوه بر هزینه هایی چون استخدام ، همواره با خطا همراه است و با گذشت زمان، باعث خستگی و کاهش قدرت شناسایی می گردد، بنابر این شرکتهای تولید کننده دوربینهای مداربسته را وادار نموده است تا برای شناسایی افراد و تشخیص ترددهای غیر مجاز نسبت ابداع روشهای تشخیص و اعلان تحدید ها به صورت خودکار در تجهیزات دوربین مداربسته، اقدام نمایند.
امروزه در دوربینهای مداربسته نوع پیشرفته جهت نظارت بر محیط پیرامونی از هوش انسانی کپی برداری شده است، که به نام هوش مصنوعی یا هوش ماشینی شناخته می گردند. در هوش مصنوعی از مجموعه ای از تکنولوژی های سخت افزاری و نرم افزاری برای شناسایی و تشخیص افراد و اشیاء و ترددها در محیط های تحت نظارت استفاده می شود.
هوش مصنوعی در زبان انگلیسی  Artificial Intelligence که به اختصار به آن AI نیز گفته می شود شامل دو قسمت سخت افزاری و نرم افزاری است. قسمت سخت افزاری توسط تراشه های هوشمند نسل جدید پیاده سازی شده اند و در قسمت نرم افزاری شامل الگوریتمهای هوش مصنوعی نوع جدید از نوع یادگیری عمیق یا Deep learning می باشد.
الگوریتم یادگیری عمیق به زبان ساده همان الگوهای از قبل تعریف شده ای هستند که مثلا برای شناسایی صورت افراد و معرفی یک محیط غیرمجاز استفاده می گردند و دستگاه توسط قابلیت یادگیری مصنوعی خود موفق به شناسایی و تشخیص افراد و اشیا و تردد آنها در محیط می گردد.

Wiz Sense technology

تکنولوژی WizSense  چیست؟

این تکنولوژی اولین بار توسط شرکت داهوا ابداع گردید. WizSense یک سری وسیع از راه حلهای امنیتی و محصولات AI است که توسط Dahua Technology با تراشه های  AI اختصاصی و الگوریتم های Deep learning راه اندازی شده است. این سری از محصولات می تواند انسان و وسایل نقلیه را در تصویر با دقت بالا تشخیص دهد و کاربر را قادر می سازد تا بر سوژه ها و خطرهای واقعی تمرکز کند.

یک ویژگی دیگر سادگی در پیکره بندی WizSense است، خصوصاً برای ویژگی SMD Plus که فقط با یک دکمه می توانید آن را فعال نمایید. این سادگی، کار روزانه واحد نظارت دوربین را سهولت می بخشد و همچنین او را قادر می سازد تا تصمیمات سریعتر و بهتری را بگیرد.

WizSense

مزایای استفاده از تکنولوژی WizSense

1- این سری از محصولات می تواند انسان و وسایل نقلیه را در تصویر با دقت بالا تشخیص دهد.
2- این هوشمندی ویژگی های مختلفی را برای ایجاد هشدارهای دقیق برای انسان و وسیله نقلیه فراهم می کند.
3- قیمت های مقرون بصرفه و پیکره بندی آسان WizSense داهوا
4- کاهش هشدارهای غلط
5- دریافت اعلان توسط گوشی هوشمند
6- هشدار دیداری و شنیداری قدرتمند به محض شناسایی مزاحمان فعال می شود
7- WizSense هشدارهای بلااستفاده ای که بواسطه برگ ها، نورها، حیوانات، سایه های شدید بوجود می آید را فیلتر نماید، تا هشدارهای واقعی را اعلام نماید.

WizSense

بازدارنده مزاحم توسط نور و صدا

در تکنولوژی WizSense هشدار شنیداری و دیداری به محض شناسایی افراد مزاحم فعال می شود. این هشدار ها به نوعی امنیت دارایی های شما را تضمین می کند.
کمک به خدمات VIP 
در مغازه های لوکس معمولا حجم معاملات بسیار بالا می باشد. به همین دلیل بیشتر در معرض تهدید های امنیتی قرار می گیرند. سپس بهره وری مدیریت و بهبود تجربه مشتری VIP به عنوان یک تقاضای عمده مطرح شد.
تکنولوژی WizSense قادر به تشخیص مشتری VIP می باشد. این سیستم بعد از تشخیص اعلانی را به وسیله App به مدیریت ارسال می کند تا ورود مشتری VIP را تحت پوشش قرار دهد.
امنیت فروشگاه
نظارت 24 ساعته در طول 7 روز با توجه به محدود بودن نیروی محافظ برای تمرکز بر روی حجم زیاد جزئیات سخت بوده و نیروی امنیتی را تحت فشار و استرس قرار می دهد.
اگر شخصی که در گذشته سابقه ایجاد مزاحمت داشته توسط سیستم WizSense شناسایی شود، در همان لحظه یک هشدار به بخش امنیت مرکزی مجموعه ارسال می شود.
هشدار دقیق
سیستم WizSense به راحتی می تواند هشدار های ناشی از نور، برگ ها، حیوانات و سایه ها را فیلتر کند. به این صورت وقت و انرژی کاربر حفظ می شود.
جستجوی کارآمد
سیستم WizSense می تواند وسایل نقلیه و انسان را از داده های گسترده ویدئویی استخراج و طبقه بندی کند. به همین دلیل تجزیه و تحلیل داده ها برای کاربر راحت تر و سرعت جست و جوی سوژه افزایش می یابد.
قوانین انعطاف پذیر برای نظارت بر محدوده
در بسیاری از مواقع کنترل و امنیت برخی از مناطق عمومی کار سختی می باشد. قوانین سیستم WizSense دارای انعطاف می باشد. یعنی می توان بسته به ساختار محیط فنس کشیده شود. سپس سیستم WizSense به گونه ای تنظیم شود تا از بالا رفتن افراد از روی آن جلوگیری شود.
هشدار صوتی سفارشی
تکنولوژی WizSense قابلیت هشدار صوتی سفارشی دارد. به این صورت که بعد از فعال شدن زنگ هشدار، صدای ضبط شده شما برای راندن افراد و حفظ امنیت پخش می شود.

WizSense

ویژگی های تکنولوژی WizSense

تکنولوژی WizSense دارای ویژگی های مختلفی می باشد. در ادامه هر یک از این ویژگی ها را به صورت مختصر مورد بررسی قرار می دهیم.
پیکربندی ساده
همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، فعال کردن ویژگی SMD Plus تنها با یک کلیک امکان پذیر می باشد. به این صورت کار کردن با این سیستم حتی برای کاربران تازه کار هم راحت می باشد. 
SMD Plus در واقع اطلاعات انسانی و وسیله نقلیه را بر اساس نوع حرکت به وسیله الگوریتم  Deep Learning آنالیز می کند و امکان تمرکز بر روی تهدیدات واقعی را برای کاربران فراهم می کند.
تشخیص چهره
تکنولوژی WizSense بعد از شناسایی یک برخورد انسانی به وسیله فناوری تشخیص چهره، افراد را در لیست مشتریان VIP دسته بندی می کند. به این صورت کاربر می تواند به سرعت به داده ها دسترسی پیدا کند.
همانطور که اشاره شد، این تکنولوژی می تواند مشتریان VIP را به صورت دقیق شناسایی و از طریق APP اعلان های فوری به کاربر اطلاع دهد. این مسئله موجب افزایش کارایی مدیریت برای جلب رضایت کاربران می شود.
اعلام سریع رویداد
دوربین های مداربسته هوشمند داهوا به صورت 24 ساعته کار نظارت را انجام می دهند. به همین دلیل در صورت ورود افراد مزاحم، هشدار های شنیداری و بصری فعال می شوند. بلافاصله اعلان هشدار را بر روی تلفن همراه خود دریافت خواهید کرد.
به این ترتیب می توانید در سریع ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهید. 
محافظت از محیط
دوربین های حرارتی داهوا در صورت بروز حرکات ناخواسته وسایل نقلیه و یا انسان ها فعال می شود. پس از آن اعلان هشدار را ارسال می کند. به این صورت از اقدامات غیر ضروری ناشی از آلارم های کاذب جلوگیری می شود. 
محافظت از حریم خصوصی اطلاعات
این تکنولوژی از تمامی استاندارد های امنیت داده پیروی می کند. به همین دلیل WizSense یک تکنولوژی قابل اعتماد برای حفاظت از داده ها می باشد.
به وسیله این تکنولوژی سیستم هوشمند AI دقیق تر، راحت تر و متمرکز تر خواهد بود. تکنولوژی WizSense به 180 کشور در سراسر دنیا اجازه به اشتراک گذاری عصر جدیدی از تکنولوژی هوشمند را می دهد.
صرفه جویی در ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات
این تکنولوژی با بهبود وضوح پخش تصویر و حفظ کیفیت آن بر پایه هوش مصنوعی، برنامه نویسی AI WizSense به صورت پویا نرخ بیت را تشخیص می دهد. یعنی تکنولوژی WizSense بیش از 90% نرخ تصاویر را ذخیره می کند.
 

دوربینهای پیشنهادی مجموعه ایران داهوا که قابلیت WizSense  دارند:

HFW3541T-ZS-S2

HFW3541E-AS

HDW3549TM-AS-LED

HFW3449E-AS-LED

HFW3441E-SA

HFW2449S-S-IL

HDBW3441F-AS-M

HDW2449T-S-IL

دیدگاه ها

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید.
whatsapp call واتساپ اینستاگرام ایران داهوا اینستاگرام تلگرام ایران داهوا تلگرام لیست قیمت فروشگاه اینترنتی