سوئیچ شبکه چیست و کاربرد آن در دوربین مداربسته

۱۲ مهر ۱۴۰۰ ۲۰۸۰

به صورت کلی سوئیچ شبکه وظیفه متصل کردن دستگاه های موجود در شبکه را دارد. اما در سیستم دوربین‌ مداربسته تحت شبکه وظیفه انتقال تصاویر را به دستگاه مرکزی یا NVR را بر عهده سوئیچ شبکه است. در ادامه نکاتی در مورد سوئیچ شبکه و کاربرد آن در دوربین مداربسته را مورد بررسی قرار می دهیم. کاربرد سویئچ شبکه در سیستم دوربین مداربسته چیست ؟ کاهش هزینه دوربین مداربسته با سوئیچ شبکه. نکات مهم و ضروری انتخاب سوئیچ شبکه در سیستم دوربین مداربسته.

سوئیچ شبکه چیست و کاربرد آن

کاربرد سوئیچ در دوربین مداربسته

برای انتقال تصاویر دوربین دیجیتال به دستگاه مرکزی NVR از کابل شبکه استفاده میشود. اما از آنجایی که اتصال مستقیم کابل شبکه از دوربین به دستگاه NVR ممکن است امکان پذیر نباشد. بنابر این از سوئیچ شبکه برای ایجاد ارتباط به عنوان واسط استفاده می گردد. برای راه اندازی دوربین مداربسته تحت شبکه نیاز به سوئیچ شبکه می باشد.

مزیت سوئیچ در دوربین مداربسته

محدودیت طول کابل : امکان استفاده از یک کابل مستقیم از دوربین تا دستگاه NVR به دلیل افت سیگنال مقدور نمی باشد. در چنین شرایطی از سوئیچ برای این منظور استفاده می شود.

کابل کمتر : در صورتی که فضای شما جهت نصب دوربین گسترده باشد. از  چندین سوئیچ برای توزیع دوربینها در محیط استفاده می گردد. و تنهای با یک کابل سوئیچ را به دستگاه NVR متصل خواهد شد.

استفاده از سو ئیچ PoE‌ : با استفاده از سوئیچ PoE‌ نیازی به کابل کشی برق جداگانه برای هر دوربین نیست. و برق مورد نیاز دوربین همزمان توسط کابل شبکه تامین می گردد.

نقشه شبکه دوربین مداربسته

در طراحی سیستم دوربین مداربسته استفاده از نقشه بسیار مهم است. نقشه باعث ایجاد دید کلی و پیش بینی میزان تقریبی تجهیزات و زمان نصب و راه اندازی می گردد.

در صورتی که تعداد سوئیچها زیاد باشد باید از یک سوئیچ پرقدرت برای اتصال تمامی سوئیچها و دستگاه NVR استفاده نموده.

نقشه اتصال تجهیزات دوربین مداربسته

نکات ضروری انتخاب سوئیچ شبکه در دوربین مداربسته

همانطور که گفتیم سوئیچ ها از اجزای اصلی سیستم های مدار بسته شبکه هستند و نقش آنها انتقال و تبادل اطلاعات بین بخش های مختلف یک شبکه محلی (LAN) است. ساختار فیزیکی سوئیچ ها تشکیل شده از تعدادی پورت. تعداد این پورت ها در سوئیچ های با ظرفیت مختلف، متفاوت است به تبع آن قدرت انتقال اطلاعات نیز در آنها متفاوت است. سوئیچ های معمولی دارای 4 تا 8 پورت و سوئیچ های پیشرفته تر بین 32 تا 128 پورت دارند که مصارف صنعتی دارند.

  •     توان سوئیچ
  •     تعداد پورت ها
  •     میزان پهنای باند موجود

دیدگاه ها

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید.
whatsapp call واتساپ اینستاگرام ایران داهوا اینستاگرام تلگرام ایران داهوا تلگرام لیست قیمت فروشگاه اینترنتی